Ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych

Ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych

Statystyki pokazują w każdym kraju świata przybywa osób zmagających się z jakąś chorobą przewlekłą. Ludzie chorujący na przewlekłe schorzenia w większości przypadków starają się prowadzić normalne życie i pomimo swojej choroby funkcjononują tak jak większość społeczeństwa.

Standardowe ubezpieczenia turystyczne zwykle nie obejmują następstw chorób przewlekłych, czyli chorób mających długotrwały przebieg, trwających zwykle miesiącami lub latami, leczonych w sposób stały lub okresowy.

Traktowane są na poza standardem podobnie jak uprawiania turystyki kwalifikowanej, czyli np. windsurfingu, kitesurfingu
uprawiania sportów wysokiego ryzyka, czyli uprawiania sportów takich jak: nurkowanie z aparatem powietrznym, jazda konna, polo, myślistwo, rafting lub inne sporty wodne uprawiane na rzekach górskich, sztuki walki i wszelkiego rodzaju sporty obronne.

Wymagają dodatkowo płatnego doubezpieczenia w tym zakresie.

Firmy ubezpieczeniowe szczególnie zalecają doubezpieczanie się osób starszych od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych, które ze względu na swój wiek w zdecydowanej większości są dotknięci chorobami przewlekłymi lub nowotworowymi. Tylko przekazanie szczegółowych informacji przez klienta podczas zakupu imprezy turystycznej oraz wyboru polisy zagwarantuje pełną ochronę ubezpieczeniową.